Laistymo talpos - ekonomiškas pasirinkimas tiems, kurie nori augalams suteikti tinkamiausią vandenį. Lietaus vandenį kaupia ne tik patyrę sodininkai, bet ir mėgėjai. Net ir pradedantys sodininkai žino, jog lietaus vanduo idealiausias daržovėms ir augalams. Rinktis vandenį iš čiaupo yra brangu ir nepraktiška. Vanduo iš čiaupo gali būti minkštas, kietas. Tai priklauso nuo regiono. Gali būti neaišku, ar vanduo daržovėms per minkštas, ar per kietas. Rinktis vandenį iš čiaupo tikrai neracionalu, nebent turimas labai nedidelis daržas. Vanduo nepigus, todėl geriau rinktis nemokamą vandenį tam, jog būtų palaistytas daržas. Šulinio vanduo yra kietas ir jame nemažai druskų, todėl akivaizdu, jog tai irgi ne pats geriausias variantas. Visgi, tai nemokamas vanduo, todėl kai kurie daržininkai renkasi vandenį iš šulinio. Sodininkai yra atradę nemažai būdų, kaip paruošti vandenį, jog šis tiktų augalams. Visgi, kam vargti, kai galima nemokamai naudoti lietaus vandenį. Lietaus ir sniego vanduo yra tinkamiausias augalams, todėl jį reikėtų naudoti. Lietaus vandenį kaupti yra nesudėtinga. Šiltnamio laistymo talpos padeda kaupti lietaus vandenį ir praktiškai jį panaudoti. Žinoma, galima pasidaryti savadarbiška talpas arba kaupti vandenį į kibirą. Visgi, tai gali būti nepatogu. Įsigyti laistymo talpas apsimoka, kadangi tai padės ne tik sutaupyti, bet ir bus galima naudoti augalams tinkamiausią vandenį.
Šiltnamio laistymo talpos itin modernus pasirinkimas. Visgi, reikia pripažinti, jog tai ne šių dienų atradimas. Patyrę sodininkai supranta, jog augalams tinkamiausias lietaus vanduo. Nereikia stebėtis, jog daug metų sodininkai įvairiausiais būdais kaupia lietaus vandenį. Vanduo gali būti kaupiamas kibiruose ar didelėse talpose. Visgi, tokios talpos gali būti nepatogios, kadangi vandenį reikia ne tik sukaupti, bet ir panaudoti. Laistymo talpos patogios, kadangi jos leidžia lengvai įpilti sukauptą vandenį į laistytuvą. Išsemti vandenį iš kibiro gali būti nepatogu. Laistymo talpos neretai perkamos tuomet, kai įsigyjamos laistymo sistemos. Tuomet galima nesudėtingai aprūpinti augalus reikiama drėgme.
Svarbu žinoti ne tik tai, kokį vandenį reikia naudoti, bet ir kiek kartų per savaitę reikėtų laistyti augalus. Akivaizdu, jog tai priklauso nuo augalo. Pasidomėti naudinga ne tik tai, kiek kartų laistyti, bet ir kaip laistyti. Kai kurios daržovės nereikalauja dažno laistymo, tačiau laistyti reikia sočiai, kitos daržovės ir augalai reikalauja dažnesnio laistymo. Svarbu pasidomėti, jog augalams būtų suteiktos reikiamos sąlygos.
Laistymo talpos reikalingos net ir tiems, kurie turi nedidelį daržą. Čiaupo ir šulinio vanduo gali būti per kietas, o tai augalams tikrai nepadės augti. Naudojant per kietą vandenį, pakeičiamas grunto rūgštingumas. Tai gali būti priežastis, kodėl augalai prasčiau įsisaviną fosforą, geležį ir kitus svarbius elementus. Visa tai tikrai nenaudinga. Augalus laistyti lietaus vandeniu praktiška, kadangi galima ne tik suteikti augalams reikalingas medžiagas, bet ir sutaupyti pinigus, nes lietaus vanduo nemokamas.
Atkreipti dėmesį reikia į vandens temperatūrą. Vien dėl to, jog vanduo ne per minkštas ir ne per kietas tai dar nereiškia, jog jis tinkamas augalams. Vandens temperatūra neturėtų būti per šilta, tačiau svarbu ir tai, jog būtų ne per šalta. Iš esmės vandens temperatūra turėtų siekti oro temperatūrą ir ją viršyti keliais laipsniais. Tuomet vanduo bus tinkamas augalams. Nerekomenduojama šiltu vandeniu laistyti augalų, kurie yra vėsiose patalpose. Augalus aprūpinti tinkamu vandeniu yra svarbu, kadangi tik tokiu būdu galima tikėtis gero derliaus.
Laistymo talpos suteikia galimybę nemokamai naudoti lietaus vandenį, todėl jas įsigyti naudinga.