Šiltnamio Laistymo sistema

Laistymo sistemos

AKCIJOS

Akcija
Akcija polikarbonatui
Akcija polikarbonatui

3,65 Eur/m2

Augalų parišimo komplektas dovanų perkant Sanus/Sanus Glass šiltnamį
Augalų parišimo komplektas dovanų perkant Sanus/Sanus Glass šiltnamį

Dovanos vertė 16 €

Lentynėlė dovanų perkant bet kurį garant šiltnamį!
Lentynėlė dovanų perkant bet kurį garant šiltnamį!

Dovanos vertė 19 €

Akcija
Šiltnamio stoglangio arba durų uždarymo sistemos cilindras
Šiltnamio stoglangio arba durų uždarymo sistemos cilindras

kaina tik 19 €

Žiūrėti visus pasiūlymus

STRAIPSNIS

Šiltnamių priežiūra gali ne juokais išgąsdinti pradedančius daržininkus. Reikia stebėti temperatūrą, vėdinti šiltnamį, laistyti augalus, prižiūrėti juos, jog nekristų ant žemės. Augalai reikalauja priežiūros. Visgi, reikia pripažinti, jog gamintojų gaminamos prekės palengvina sunkią kasdienybę. Turbūt vienas iš geriausių gamintojų pasiūlymų yra laistymo sistemos. Tie, kurie turi nedidelį šiltnamį, turbūt nesupranta, kiek kartais laistymas reikalauja pastangų. Laistymo sistemos sukurtos tam, jog būtų palengvintas daržininkų darbas. Laistymo sistemomis naudojasi ne tik didelių šiltnamių savininkai, bet ir tie, kurie turi nedidelius šiltnamius. Akivaizdu, tai modernus ir praktiškas gaminys, kuris leidžia dirbti lengviau.

Laistymo sistemas įsigyti naudinga dėl šių priežasčių:

● Naudojant laistymo sistemas yra taupomas vanduo. Tai gali pasirodyti ne itin aktualu, juk naudojamas lietaus vanduo, kuris yra nemokamas. Svarbu suprasti, jog vasarą lyja tikrai ne kiekvieną dieną, todėl vandenį reikia taupyti net ir tuo atveju, kai nereikia už jį mokėti. Na, o tie, kurie naudoja ne lietaus vandenį, o iš čiaupo arba šulinio, turėtų pagalvoti, ar toks pasirinkimas nekenkia augalams. Pasirinkti vandens talpą ir laistymo sistemas apsimoka, kadangi tai ekonomiška.

● Naudojant lietaus vandenį ir suteikiant augalams ir daržovėms pakankamai drėgmės, gerėja jų būklė ir gausa. Atliekant laistymo darbus savarankiškai, pasiteisinimų kilti gali nemažai. Tikrai pasitaiko, jog daržininkai nori pailsėti, todėl vis atideda darbus. Šiltomis vasaros dienomis tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas, kadangi augalai gali išdžiūti. Laistymo sistemos padeda lengviau pasirūpinti, jog šiltnamyje augantys augalai gautų pakankamai drėgmės.

● Laistymo sistemas prižiūrėti ir valdyti nesudėtinga.

● Laistymo sistemos suteikia galimybę panaudoti lietaus vandenį praktiškai.

● Norite sumažinti piktžoles ar daržovių puvimą? Laistymo sistemos turėtų padėti. Netinkamas vanduo arba retas laistymas gali būti priežastis, kodėl piktžolių atsiranda daugiau nei daržovių. Užauginti sveikas daržoves sudėtinga, todėl naudinga įsigyti šiltnamių priedus, kurie padės pasiekti norimų tikslų.

● Kuo mažiau reikia skirti laiko šiltnamio priežiūrai, tuo geriau. Lakstyti su laistytuvais ir drėkinti daržoves, turint didelį šiltnamį, tikrai nepatogu. Apsimoka įsigyti prekes, kurios atlieka sunkų darbų. Laistymo sistemos veikia savarankiškai, jų nereikia prižiūrėti. Galima pasirinkti skirtingas sistemas, tačiau iš esmės daugelis jų pakankamai savarankiškos, jog nereikėtų stebėti, kaip yra atliekamas darbas.

● Nereikia įsigyti laistytuvų, kurie vėliau gali teršti aplinką.

● Šiltnamius lengviau prižiūrėti, kai pasirinktos laistymo sistemos. Gaminių nauda labai didelė, todėl kai kuriems gali pasirodyti, jog ir kaina nemaža. Visgi, kainos stebina sodininkus. Laistymo sistemos nebrangios, todėl jas įsigyti gali kiekvienas sodininkas, kuris nori dirbti lengviau.

Laistymas gali būti malonus procesas pirmąsias savaites, tačiau po kurio laiko šis darbas gali po truputį pasidaryti vis sunkesnis ir varginantis. Neretai daržininkai randa būdų, kurie palengvina darbo rutiną. Kai kurie pastato vandens talpas prie pat šiltnamio, kiti naudoja laistymo žarną, jog būtų galima dirbti lengviau. Visgi, nei vienas šis variantas nesuteikia tiek naudos, kiek laistymo sistemos.

Reikia pripažinti, jog būtų sudėtinga rasti gaminį, kuris turi vien tik privalumus. Laistymo sistemos neišsiskiria. Nors tai modernus ir naudingas gaminys, jis kelia nepatogumus tiems, kurie šiltnamyje augina skirtingų rūšių augalus. Kai kurie augalai turi būti laistomi dažniau, kiti rečiau, todėl norint auginti skirtingų rūšių augalus reikia arba įsigyti atskirus šiltnamius, arba pastatyti pertvarą.

Laistymas varginantis darbas ir visiškai nesvarbu, ar šiltnamis mažas, ar didelis. Pasirinkus laistymo sistemas galima dirbti lengviau ir užtikrinti, jog augalai gautų pakankamai drėgmės ir augtų sveiki ir skanūs.

Skaityti daugiau